June 2016 - БРУСНИЧКА

ARCHIVES June 2016

Банда коломойського, яценюка і авакова намагається вкрасти мільярди в українців

kolomoyskiy_avakov

Аваков зустрічався з Яценюком та Коломойським перед засіданням “Укрнафти”, що зірвалося.

Засідання Наглядової ради “Укрнафти” було зірване через відсутність кворуму.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрічався з екс-прем’єр-міністром України Арсеном Яценюком та олігархом Ігорем Коломойським ввечері 22 червня за годину до того, як мало розпочатися зірване засідання наглядової ради “Укрнафти”.

Як повідомляється, журналісти 22 червня зафіксували як кортеж Яценюка заїжджав у бокові ворота Міністерства внутрішніх справ, очолюваного Аваковим. Біля шлагбауму МВС вже стояла автівка супроводу та охорона Коломойського. Крім того, до воріт МВС заїхала й автівка голови “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

“Коболєв приїхав до Міністерства внутрішніх справ за годину до того, як в іншій точці Києва мало початись засідання наглядової ради “Укрнафти”. У цій компанії саме Коломойський є одним з ключових акціонерів. І саме ця компанія наразі заборгувала державному бюджету близько десяти мільярдів гривень”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, Коболєв перебував у МВС майже годину і залишив відомство за 5 хвилин до початку засідання Наглядової ради “Укрнафти”.

“Згодом виявилося, що надважливе засідання Наглядової ради “Укрнафти” було зірване. Через відсутність кворуму”, – зазначається у повідомленні.

Коломойський відмовився підтвердити або спростувати факт зустрічі в МВС, а також зазначив, що не відвідав засідання за порадою адвокатів.

У свою чергу, Коболєв взагалі відмовився коментувати ситуацію і одразу поклав слухавку.

Крім того, до МВС був направлений запит на коментар, відповіді поки немає.

Нагадаємо,раніше повідомлялося, що голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв допускає зрив майбутнього зборів акціонерів компанії, запланованого на 7 липня 2016 року.

Правда України

your ad here

відкрити 


Посіпаки кривавого диктатора збільшуються терміни загратування і штрафи

duma-putlera

Держдума РФ ухвалила скандальні диктаторські поправки до «антитерористичного» закону. Відтепер у Росії збільшуються терміни і штрафи за кількома статтями, а вік відповідальності за злочини знижується до 14 років.

Посіпаки кривавого диктатора збільшуються терміни загратування і штрафи.

У п’ятницю, 24 червня, Держдума Російської Федерації остаточно ухвалила скандальний “антитерористичний” законопроект, внесений депутаткою Іріною Яровою.

Зазначається, що ухвалені російськими депутатами поправки суттєво посилюють цілу низку законів. Так, за документом, збільшуються терміни і штрафи за кількома статтями, а вік відповідальності за злочини знижується до 14 років.

За новими поправками посилюється відповідальність за заклики до терористичної діяльності і виправдання тероризму в Інтернеті. Окрім цього, до Кримінального кодексу також вводиться стаття “Неповідомлення про злочин”. Максимальне покарання за цією статтею – позбавлення волі на термін до року. Також ухвалений документ зобов’язує операторів зберігати особисті дані клієнтів – листування, дзвінки та файли – протягом півроку і надавати їх правоохоронним органам.

Нагадаємо, нещодавно Держдума Російської Федерації ухвалила заяву до Парламентських асамблей НАТО і ОБСЄ, а також національних парламентів балканських держав, у якій попереджає про можливість початку нової холодної війни. За кілька днів до того президент Російської Федерації Владімір Путін на засіданні Петербурзького економічного форуму-2016 заявив, що Росія не хоче нової «холодної війни».

Правда України

your ad here

відкрити 


На ПриватБанк припадає половина всього виданого в країні банківського рефінансування

refinansuvannia

Як нам стало відомо, на ПриватБанк припадає половина всього виданого в країні банківського рефінансування. На 1 червня цей показник по системі перевищував 46 млрд грн.

З усієї зазначеної суми більша частина, понад 24,6 млрд гривень, була видана одній установі – найбільшому ПриватБанку. Такий стан із концентрацією кредитів НБУ на одному гравці, безумовно, створює ризики для фінансової системи. Хоча, поки що «Приват» не тільки своєчасно погашає борги перед Нацбанком, а і є найбільшим платником відсотків за кредитами регулятора.

ПриватБанк почав нарощувати обсяги рефінансування з 2014 року. Раніше лідерами в отриманні підтримки від НБУ були державні банки або інші комерційні гравці. Але перш за все кошти Нацбанку надавалися Ощадбанку. Екс-міністр фінансів Ігор Уманський нагадує, що до початку «банкопаду» Ощадбанк займав на ринку заощаджень населення вагому частку. Також «Ощаду» виділяли рефінансування під потреби фінансування НАК «Нафтогаз України».

Наприклад, на початок 2013 року на першому і другому місцях за обсягами отриманого рефінансування були Ощадбанк, якому регулятор виділив 18 млрд гривень, і державний Укрексімбанк, який отримав від НБУ 8,2 млрд гривень. Третє місце станом на 1 січня 2013 року за отриманими від центробанку коштами посідав банк «Надра» Дмитра Фірташа – з понад 7 млрд гривень рефінансу.

Четверте місце в цьому списку займав ще один державний банк – «Укргаз» (5,4 млрд гривень рефінансування). П’яте і шосте місця тоді були у банків «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго і Дельта Банку Миколи Лагуна – ці установи залучили 5,4 млрд гривень і 4,6 млрд гривень рефінансування відповідно.

І лише на сьомому місці на початку 2013 року перебував ПриватБанк. Тоді його обсяги рефінансування становили 4,6 млрд гривень. Це – близько 6% з усіх 74 млрд гривень, виданих банкам на 1 січня 2013 року.

Із початком конфлікту на сході країни і поглиблення фінансової кризи найбільший банк заходився акумулювати ресурс НБУ. Головною причиною активізації отримання коштів від центробанку став збиток, заподіяний всій фінансовій системі панікою під час «революції гідності» взимку 2013-2014 років і подіями в Криму і на Донбасі навесні 2014-го.

«ПриватБанк за 2014-2015 роки отримав від НБУ 30,5 млрд гривень рефінансування (стабілізаційних кредитів). Згідно з вимогами НБУ, ці ресурси були використані тільки для покриття відтоку коштів фізичних осіб», – розповів прес-секретар ПриватБанку Олег Серга.

За його інформацією, з початку 2014 року відплив депозитів фізичних осіб становив 64,4 млрд гривень, які пов’язані з подіями в країні. «З них за рахунок коштів банку покрито 38,5 млн гривень. Таким чином банк власними коштами закрив 60% відтоку коштів фізичних осіб за рахунок погашення кредитного портфеля (35,6 млрд гривень) і згортання операцій на міжбанківському ринку», – пояснює Олег Серга.

«Приват» як найбільший банк не може не відчувати на собі кризу в галузі і погіршення якості банківських активів. Після ознайомлення з динамікою резервів банку виникає питання: а чи цілком вони покривають ризики, які є у «Привату»? Є причини говорити про те, що кредитні ризики «Привату” не повністю покриті резервами. Але це питання перебуває в компетенції НБУ і аудиторів, які працюють з «Приватом», – констатує фінансовий аналітик Віталій Шапран.

На його думку, цілком справедливо, що частина проблем, пов’язаних з відтоком депозитів, покривалася рефінансуванням від Національного банку. «Це відповідає світовій практиці: коли до центрального банку звертається найбільший або великий гравець і заявляє про проблеми, в яких він не винен, центробанк підставляє «плече» і виділяє рефінансування», – каже Шапран.

Головне питання – в адекватності оцінки ризиків. Так, з топ-10 банків, які отримали рефінансування від НБУ на 1 січня 2015 року, до кінця року «дожили» лише державні банки… і «Приват». Решту з рефінансованих визнано неплатоспроможними. Причому, на цей момент не всі з них повернули гроші регулятору.

«Положення з обсягом рефінансування, яке на сьогодні склалося у «Привату», говорить також про те, що інші банки, які отримали рефінанс, не впоралися із ситуацією, і їх прибрали з ринку», – наголошує фінансовий експерт Анатолій Дробязко. Втім, деякі гравці, такі як ПУМБ Ріната Ахметова, погасили рефінансування перед НБУ достроково.

Валерія Гонтарєва у своїх виступах заявляла, що виплати за рефінансуванням «Привату» повністю підконтрольні і що банк впорується з графіком платежів. Справді, згідно з інформацією Національного банку, якщо на 1 лютого 2016 року на ПриватБанк припадало 26,5 млрд гривень рефінансування, на 1 травня – 25,2 млрд гривень, то на 1 червня – 24,6 млрд гривень. Таким чином, банк поступово скорочує обсяг боргу перед Нацбанком.

«З початку 2014 року банк повернув в НБУ 8,1 млрд гривень кредитних коштів і сплатив 9,5 млрд гривень відсотків, – пояснює Олег Серга. – ПриватБанк планує погашення своєї заборгованості перед Нацбанком протягом 2016-2017 років. Зокрема, в поточному році ми змогли повернути Національному банку 1,95 млрд гривень кредиту рефінансування і заплатити відсотки за кредитами НБУ тільки за цей рік в розмірі 2,56 млрд гривень».

Однак поки що платежі не усувають ризик концентрації половини рефінансування системи у одного гравця. Якщо провести паралель з кредитуванням банків, то таке виділення значної частини кредитів одному підприємству загрожує порушенням нормативів кредитного ризику, за що НБУ вводить в банки тимчасову адміністрацію. У теорії, керуючись цією логікою і оцінкою ризику, за нинішнього розподілу рефінансування тимчасову адміністрацію слід було б увести в НБУ.

І питання не стільки в сумі, виданій «Привату», скільки в рівному доступі до рефінансування для решти учасників ринку. Не дарма саме рефінансування називають ресурсом, доступним тільки обраним банкам. Серед яких, зокрема, установи, пов’язані з першими особами країни.

Деякі з опитаних нами експертів упевнені в тому, що Нацбанк видав такі значні обсяги рефінансування ПриватБанку справедливо. «Всі дії, які НБУ проводить в банківській системі з очищення ринку – абсолютно правильні. В цьому я знімаю капелюх перед командою регулятора. Наскільки я знаю, Національний банк досить щільно моніторить показники учасників ринку і такого гравця, як «Приват». Тому обсяги рефінансування повинні відповідати реальній ситуації, і я впевнений, що інформація, яка є у НБУ, дає регулятору змогу виходити з такими обсягами рефінансування», – вважає екс-заступник міністра фінансів Артем Шевальов.

Існує і протилежна думка. «Це, безумовно, колосальний ризик. Тому що одна фінансова установа з усіх учасників системи концентрує такий обсяг кредитів НБУ», – говорить Ігор Уманський.

За його словами, акціонери зі свого боку повинні закрити питання, що стосуються капіталу. «НБУ у випадку «Привату» повинен допомагати з короткостроковою ліквідністю, на що спрямовано інструменти рефінансування і стабкредитів. Якщо акціонери насправді виконують свою частину, то проблем в такому обсязі рефінансування немає», – упевнений Уманський.

Саме виділене рефінансування має перебувати під наглядом не тільки НБУ, але і фінансових органів США, оскільки ці гроші виділяються в доларах і проходять через країну-емітента валюти, в тому числі – через Bank of New York. Заради справедливості нагадаємо, що у самих акціонерів ПриватБанку – Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – досить проектів і бізнесів, пов’язаних з міжнародними ринками.

Правда України

your ad here

відкрити 


Як борються з корупцією у Румунії, що раніше не входила до списку законослухняних націй

korupcia-romania

Румунським досвідом у сфері викорінення корупції вже серйозно зацікавилися в багатьох країнах. В Україні кількість антикорупційних відомств, як відомо, обернено пропорційна успіхам у боротьбі з цим злом. А як борються з корупцією у Румунії, що ніколи раніше не входила до списків найбільш законослухняних націй?

Національне управління по боротьбі з корупцією – одна з небагатьох державних установ Румунії, якій, за даними останнього соціологічного дослідження, довіряють більше 60% громадян країни. При цьому, 90% румунів вірять, що правоохоронні органи чесно готові передати корупціонерів правосуддю. Вельми обнадійливий, на перший погляд, показник. Однак ця райдужна картина дещо тьмяніє на тлі іншої цифри, що досить затьмарює оптимістичні «тони».

На початку весни нинішнього року в Європарламенті були оприлюднені результати дослідження, які свідчать про те, що кожного року через корупцію Румунія втрачає до 15% свого ВВП. У грошовому еквіваленті це означає, що в кишенях румунських корупціонерів осідає близько п’яти мільярдів євро, що становить майже три річних внески Румунії за членство в Євросоюзі.

І це попри безкомпромісну боротьбу з корупціонерами, що стала пріоритетом в країні протягом останніх десяти років. Боротьбу, яку більшість експертів і аналітиків вже готова назвати «історією успіху» на антикорупційному фронті Європи. Румунські журналісти називають цю боротьбу хрестовим походом проти корупції.

Однак останнім часом цей процес більше нагадує боротьбу «з вітряними млинами» або фрагмент з казки, коли «відрубав богатир дракону одну голову, а на її місці дві виросли».

Тільки за останні кілька років за звинуваченням у відмиванні грошей, хабарництві та причетності до створення організованих злочинних угруповань за ґратами опинилися відомі всій країні люди. Колишній прем’єр-міністр Румунії Адріан Нестасє, європарламентар Адріан Северин, екс-глава податкового агентства Сорін Блежнар, брат екс-президента Румунії Траяна Бесєску Мірча Бесєску, колишній власник титулованого румунського футбольного клубу «Стяуа» Георге Бекалі, керівники двох футбольних Федерацій – Дмітріє Драгомір і Мірча Санду, мери великих міст, взокрема колишній бухарестський градоначальник Сорін Опреску. Чиновників рангом нижче просто не перелічити.

Не виключено, що за тюремними ґратами буде «поховано» і кар’єру керівника найбільшого в Румунії підприємства з виробництва та експорту товарних вагонів, акціонерного товариства «Romvag» Крістіана Бурчі. Як свідчать матеріали попереднього слідства, через його корупційні махінації на підприємстві державний бюджет Румунії недоотримав близько восьми мільйонів євро.

Ухилення від сплати податків, відмивання грошей, хабарництво, підкуп високопосадовців, створення організованого злочинного угруповання, до якого входили найвищі чиновники державних структур, – ось такий «букет» звинувачень, висунутих на адресу вельми шанованих раніше в країні осіб.

Утім, похвалитися сьогодні, що з корупційною «гідрою» покінчено, Румунія не може. «Іржа», яка вразила найвищі ешелони влади, продовжує руйнувати румунське суспільство. Приміром, за даними керівника Національного управління по боротьбі з корупцією (єдиної, до речі, і наймолодшої ​​в історії Румунії жінки, яка обіймала посаду генерального прокурора) Лаури Кодруци Ковесі, суми хабарів, які фігурують у кримінальних справах, лише 2015 року сягають півмільярда євро.

Цей скандал у Румунії став найгучнішим за всю історію тутешньої медицини. Як свідчать матеріали слідства, на одному з найбільших фармацевтичних підприємств Румунії Hexi Pharma – постачальнику дезінфікуючих препаратів в медичні установи країни, зокрема і в дитячі клініки, самі препарати розбавляли… простою водою. Румунські журналісти звинуватили керівництво підприємства в геноциді проти румунського народу. Сам керівник підприємства, бізнесмен Дан Кондря несподівано (або навпаки) загинув у автокатастрофі за досить дивних обставин, якраз напередодні майбутнього допиту в Генеральній прокуратурі. Виявилося ще, що, крім фальсифікованих дезінфектантів, підприємство купувало ліки в офшорних зонах «за копійки», а потім ці ж ліки продавалися в аптеках Румунії, але ціна на них «злітала» в десятки разів.

Мало чим відрізняється за рівнем цинізму і скандал, пов’язаний з чотирма найбільшими медичними установами румунської столиці, серед яких Бухарестський онкологічний центр і психіатрична клініка. Керівники цих установ брали хабарі за надання преференцій окремим фірмам, що займаються постачанням лікарських препаратів. Поки ліки доходили до пацієнтів, їхня ціна збільшувалася в десятки разів, а збиток сьогодні оцінюється в два з гаком мільйони євро. І знову в центрі скандалу «фігура» – колишній чоловік румунського політика, екс-міністра регіонального розвитку і туризму Єлени Удря Дачіан Кокош.

Ці, як і багато інших, оприлюднені чи не в щоденному режимі факти затримання все нових і нових фігурантів кримінальних справ, звісно, не дають підстави вважати, що шахраї сидять і чекають, коли за ними прийдуть «люди в масках».

У відповідь на безкомпромісну боротьбу з такими явищами була зроблена спроба дискредитації голови антикорупційного управління Лаури Ковесі. Її намагалися скомпрометувати за допомогою колишніх співробітників ізраїльських спецслужб. На початку весни нинішнього року в Бухаресті були затримані двоє громадян Ізраїлю – Вейнер Рон і Девід Джекловіч, співробітники приватної компанії Black Cube, що виявилися, згодом, колишніми агентами Моссаду. Обидва вони підозрюються в організації стеження з метою чинення тиску на Ковесі та її сім’ю. Наразі слідчі Управління по боротьбі з організованою злочинністю і тероризмом з’ясовують, хто саме був замовником настільки ризикованою авантюри. І якщо вже корупціонери і хабарники зважилися на таке, треба думати, що за ґратами опинилися не всі «актори» цього театру. І навряд чи досягнуті Румунією успіхи дадуть змогу перемогти корупцію в окремо, як то кажуть, взятій державі.

Однак той факт, що румунським досвідом у сфері викорінення корупції вже серйозно зацікавилися в багатьох країнах, дає підставу вважати, що курс узято правильний. Сьогодні аналогічну структуру вже планує створити Болгарія, а Молдова провела навіть спеціальну конференцію з обміну досвідом у боротьбі з цим міжнародним злом, в рамках якої у Кишиневі вже почав працювати слідчий румунського Управління по боротьбі з корупцією.

Кілька років тому румунські журналісти підрахували: якщо конфіскувати у корупціонерів вкрадені ними у держави гроші, то на них можна було б побудувати нове місто із сучасною інфраструктурою – лікарнями та поліклініками, школами, інститутами й театрами, магазинами і стадіонами.

Поки про таке доводиться тільки помріяти.

Правда України

your ad here

відкрити 


Україна призупинила поставки до росії мезатону – анестетика, який необхідний агресору

viina-ua-ru

Україна призупинила поставки до Росії мезатону – анестетика, який внесений в перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів.

Препарат мезатон виготовляється Дослідним заводом при Харківському державному науковому центрі лікарських засобів, його непатентована назва — фенілефрин. Це популярний анестетик, який використовується для місцевого і загального наркозу, особливо часто застосовується при травмах, пораненнях, гострій недостатності кровообігу. Запас мезатону повинен знаходитися в кожній клініці, а також у бригад швидкої допомоги.

“У 2010 році уряд Росії склав перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів, куди увійшов і мезатон. Але з тих пір його закупівельна ціна не змінювалася. У нас немає можливості перереєструвати ціну препарату. Зараз ми просто більше не можемо постачати його за колишньою ціною — це означало б, що ми працюємо собі у збиток”, – сказала представник заводу Наталія Ворона.

При цьому вона підкреслила, що відмова від поставок мезатону до Росії не пов’язаний з політикою. “Ми хочемо працювати з Росією, але, як і будь-яке комерційне підприємство, хочемо отримати прибуток. А за старих умов це вже неможливо”, – додала вона.

Видання пише, що останній раз мезатон ввозився на територію Росії ще в серпні 2015 року.

Згідно з опитуваннями реаніматологів, анестезіологів та працівників швидкої допомоги з кількох регіонів РФ, мезатон у них або закінчився, або майже вичерпався, “залишки торішніх запасів ще є, але попередили, що нових вже не буде”.

Правда України

your ad here

відкрити 


Дикунів путляндії виганяють із цивілізованого європейського світу

dykuny-putina

Дикунів путляндії виганяють із цивілізованого європейського світу.

Російських футболістів виженуть з турніру, якщо бійка повториться.

Дисциплінарна інстанція УЄФА ухвалила рішення оштрафувати Російський футбольний союз (РФС) на 150 тис. євро і накласти на збірну РФ відкладену дискваліфікацію за заворушення, влаштовані російськими вболівальниками у Марселі після матчу зі збірною Англії на Євро-2016 11 червня.

Рішення є на офіційному сайті УЄФА.

Збірну Росії умовно дискваліфіковано до кінця турніру. Дискваліфікація може бути застосована, якщо російські вболівальники знову спровокують масові заворушення на будь-якому з решти матчів збірної Росії на чемпіонаті Європи з футболу.

В УЄФА підкреслили, що це рішення стосується тільки інцидентів, зафіксованих на трибунах стадіону у Марселі, де російські вболівальники прорвалися в сектори з шанувальниками англійської збірної і влаштували бійку. Заворушення, що сталися в Марселі з четверга по суботу, входять до зони відповідальності місцевої поліції.

Матч Англія – Росія завершився з рахунком 1:1, причому росіяни зрівняли рахунок на останній хвилині. Відразу після закінчення матчу російські вболівальники перебралися в сектор, де знаходилися англійські фанати. Бійку вдалося зупинити тільки після втручання стюардів, які працювали на матчі.

Правда України

your ad here

відкрити 


Прийняті зміни до Податкового кодексу скоротили вдвічі пільгові норми площі житла

podatkovyi-kodeks

Прийняті нещодавно зміни до Податкового кодексу скоротили вдвічі пільгові норми площі житла, яке не підпадає під оподаткування. Тепер не оподатковуються квартири до 60 кв. м і будинки – до 120 кв. м. За кожен квадратний метр понад цю норму власник зобов’язаний буде платити від 1 до 3% (в залежності від рішення місцевих органів влади) мінімальної заробітної плати в рік вже з 1 липня.

Причому законодавці передбачили штрафи за межі не своєчасну оплату податку, але не врахували того, що до 80% нерухомості не внесено до єдиного реєстру, тому платити податок з нього власник не зможе. Однак, на думку експертів, через кілька років податкові органи можуть нарахувати власнику такого житла суму за весь період дії закону разом зі штрафними санкціями і просто забрати будинок. За роз’ясненням ситуації ми звернулися до фахівця з маркетингу Сергія Костецького.

– Сергій, поясніть нашим читачам, хто з власників нерухомості потрапляє в пільгову категорію, а кому доведеться щорічно платити податок?

– На одну людину пільга йде 60 квадратних метрів на квартиру, 120 квадратних метрів на будинок. Тобто, на одну людину пільг йде 180 квадратів (60 + 120). Відповідно, якщо ваша квартира менше 60 квадратних метрів, будинок – менше 120 квадратних метрів, то ви нічого платити не будете.

Якщо у вас будинок в техпаспорті винесено окремо від технічних прибудов, то вони будуть у вас вважатися як комерційне приміщення, на них, можливо, вже пільга не поширюватиметься. І теоретично, ви повинні будете платити, навіть якщо у вас менше 120 квадратних метрів. Але це якщо на законодавчому рівні її прирівняють до комерційної нерухомості.

Поки законодавець з цим сам не до кінця визначився, але йому це і не треба. Тобто, якщо всі ці сараї прибудовані до будинку, і це вважається житловим будинком, з кухнею і т.д., то ви нічого не будете платити, пільги на вас поширюються. Якщо це вже йде окреме приміщення, то пільгова ставка на них – нуль, і вам нарахують той відсоток, який прийме місцева рада. По Києву поки 1%, в регіонах, я думаю, буде максимально – 3%.

– Тобто, комерційними стануть і окремо стоять сараї, гаражі і навіть туалети?

– Це все вже вважається комерційною нерухомістю. Для того щоб зараз здійснити операцію купівлі-продажу, ви повинні до себе запросити технічного фахівця з БТІ або приватних структур. Домовтеся з ним, і він внесе тільки будинок. Якщо ви не домовитеся, він внесе всі ваші сараї, гаражі в цей план. І ви будете платити за них, як за комерційну нерухомість.

– Але, виходить, що цей податок будуть платити тільки ті, чия нерухомість була оформлена. А як бути іншим?

– По-перше, потрібно всі документи дуже довго оформлювати. По-друге, прийти в податкову – і я можу гарантувати, що там скажуть: ми не знаємо, що вам робити, відправлять до місцевої ради, ті – в податкову району. І там також ніхто не буде знати. Люди прийдуть, махнуть рукою і забудуть, а закон відводить всього 60 днів для сплати податку на нерухомість.

20 днів прострочення – 10% штраф, понад 20 днів – 20% штраф. А далі поки не прописано. І через рік, коли вже ніхто не згадає про цей податок, в уряді хтось затурбується, чому в місцеві бюджети так слабо надходить податок на нерухомість, і почнуть ходити колектори.

Сам сільський голова на вас подасть до суду. Суди на підставі прецедентів прийматимуть рішення про виплату штрафу. Якщо у нас будуть прецеденти, то будуть масово конфіскувати нерухомість. Якщо ваш будиночок штрафу не покриває – вносять арешт на квартиру, і її продають з аукціону. Людина втратить нерухомості – будинки в селі, який йому взагалі не потрібен, – і своєї квартири. Нормальна, обкатана схема, яка може бути.

– На вашу думку, наскільки вірогідний такий сценарій?

– Для будь-якого суду дуже важливий прецедент. Судді, вони ж досить ледачі і завжди дивляться на подібні випадки. Ага, ось, квартиру продали – значить, на підставі такої-то статті, такого-то прецеденту піде все паровозиком. Нещодавно вже подібний випадок відбувся з ЗМІ: сім’я не заплатила 10 тис. Грн комунальних платежів, подали в суд, і через суд квартиру продали за 400 тис. Гривень з копійками з аукціону. Ну, і розплатилися за комуналку. Це вже перший прецедент, і таких, я думаю, буде дуже багато. В принципі, це може привести до того, що десь до 2019-2020 років люди будуть масово позбавлятися своєї нерухомості.

– Що буде держава робити з цією нерухомістю?

– Просто будуть по-тихому забирати нерухомість у людей, продавати через аукціони. У банків були десятки тисяч квартир. Продали самим собі – в банківських структурах створювали окремі підрозділи, і за безцінь собі ці квартири продавали. Механізм відкатали просто ідеально. Така ж схема буде і тут: держава цю нерухомість буде собі продавати, ставити собі на баланс, або на афілійовані структури, і потім вже нею розпоряджатися.

– Як ви оцінюєте платоспроможність населення в умовах, коли вводиться цей податок?

– Ми активно працюємо по регіонах. За газ вже платіжки почали приходити По 6800 (грн за тисячу кубометрів газу – ред.). Люди, у яких будинок звичайний, не енергозберігаючий, 50-60 квадратних метрів, взимку на обігрів до 20-21 градуса витрачають до 200 кубів (газу – ред.). І якщо раніше вони платили по 3060 (грн за тисячу кубометрів – ред.), То зараз – по 6800. Тобто, людина, яка живе в будиночку 50 квадратних метрів і платить за газ 3000 тис. Грн при пенсії в тисячу, ще повинен буде по 3% (від мінімальної заробітної плати – ред.), або 40 грн, за квадратний метр платити …

Правда України

your ad here

відкрити 


Верховна Рада підвищила максимальну ставку податку на нерухомість до 3%

verhovna-rada

Верховна Рада підвищила максимальну ставку податку на нерухомість до 3%, скасувала пільги для складських, пром-і сельхозпомещеній.

Верховна Рада України збільшила граничну ставку податку на нерухоме майно з 2% до 3% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв. м загальної площі житлової та комерційної нерухомості, що в даний час складає 41,34 грн за 1 кв. м. Відповідний урядовий проект закону №3688 “Про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році” від 22 грудня за основу і в цілому проголосували 251 депутат на засіданні в четвер.

Розмір податку (від 0% до 3%) буде встановлюватися місцевою владою.

При цьому пільги для невеликих квартир і будинків залишаються – власники квартир до 60 кв. м і будинків до 120 кв. м (або будинку і квартири загальною площею в 180 “квадратів”) не платитимуть податок.

Податок сплачуватиметься лише з площі понад пільгової норми. Так, якщо людина є власником квартири загальною площею 80 кв. м, то сплачувати податок доведеться за 20 кв. м понад норму. Але якщо, наприклад, квартира приватизована двома людьми (тобто, право власності на об’єкт розділене між ними), то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, а значить платити податок не потрібно.

Згідно з попередніми розрахунками Міністерства фінансів, кількість об’єктів нерухомості, що підлягають оподаткуванню без урахування “пільгової” площі, становить близько 349 тис. Об’єктів (квартир і будинків). Відзначимо, усереднена житлова площа одного об’єкта господарювання в Україні, за даними Державного комітету статистики, становить 56,6 кв. м.

Якщо мова йде про будинок, то оподаткованого площею вважається площа як самого будинку, так і інших об’єктів, що знаходяться з ним на одній ділянці – сараю, гаража і т.д.

Зазначеним законопроектом, заявленим як компромісний проект правок до Податкового кодексу з боку Кабінету міністрів, також передбачено скасування пільг для будівель промисловості та складських приміщень промислових підприємств, а також будівель і споруд сільськогосподарських товаровиробників. За попередніми розрахунками, на сьогоднішній день в Україні налічується близько 5,05 млн кв. м промислових об’єктів і складських приміщень.

Законопроектом також передбачено встановлення додаткової ставки податку в розмірі 25 тис. Грн для квартир площею понад 300 кв. м і будинків площею понад 500 кв. м. Таким чином, фактично, для власників великих квартир і будинків податкові платежі збільшаться в 3 рази.

Нагадаємо, що податок на нерухомість українці платили і раніше. Так, з 1 січня 2013 року набула чинності норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладалася податком. Однак, 4 липня 2013 року Верховна Рада звільнила фізосіб від сплати у 2013 році податку на нерухоме майно, тим самим перенісши термін вступу норми в силу на 1 січня 2014 року.

Правда України

your ad here

відкрити 


До 1 липня власники нерухомості отримають податкові повідомлення про сплату податку

podatok-neruhomist

До 1 липня кожен, хто є власником будь-якої нерухомості, крім земельної ділянки, повинен отримати податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку (за 2015 рік) і відповідні платіжні реквізити. Заплатити цей податок потрібно буде протягом 60 днів після отримання повідомлення. Про те, хто, як і скільки повинен платити, нам розповіли адвокат Катерина Гутгарц і юрист Наталія Зозуля.

Винятки. Є хороша новина: платити “податок на розкіш” доведеться не всім власникам нерухомого майна. Як вказує Катерина Гутгарц, не всяка нерухомість є об’єктом оподаткування. Серед винятків, що мають відношення до простих громадян, які не займаються підприємницькою діяльністю, можна назвати: об’єкти, розташовані в зонах відчуження і безумовного (обов’язкового) відселення, будівлі дитячих будинків сімейного типу, житлова нерухомість, непридатна для проживання, об’єкти житлової нерухомості, що належать дітям сиротам та особам з їх числа, які визначені відповідно до закону, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.

ЗМЕНШЕННЯ. Крім того, платити доведеться не з усією площі належить вам нерухомості. Законом передбачено так зване зменшення бази оподаткування. Так, якщо ви є власником квартири (або декількох квартир), база зменшується на 60 кв. м, тобто, ви платите так, ніби ваша квартира менше на 60 кв. м. Якщо ви – власник будинку, або декількох будинків, то база зменшується на 120 кв. м. А якщо у вас є і квартири, і вдома, то на 180 кв. м.

Втім, оскільки адміністрування цього податку передали до місцевих бюджетів, то сільські, селищні чи міські ради можуть, на свій розсуд, збільшити граничну межу житлової нерухомості, понад яку стягують податок – наприклад, встановити, що платити будуть власники квартир площею не 60, а 70 “квадратів”. Але, як вказує Катерина Гутгарц, є ряд випадків, коли такі пільги не надаються – наприклад, якщо мова йде про об’єкти, площа яких перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, або ж якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів (здаються в оренду або використовуються у підприємницькій діяльності).

СТАВКИ. Скільки саме будуть платити люди, також вирішує сільський, селищний чи міський рада. Є лише обмеження: ставка податку не повинна перевищувати 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр бази оподаткування (зараз ця сума становить 24,36 грн).

Якщо ж людина не згодна з вказаною сумою податку, він може звернутися до контролюючого органу за місцем проживання з вимогою провести звірку даних по об’єктах нерухомості, що перебувають у власності, прав на користування пільгою щодо сплати податку, розмірами ставки та нарахованої суми. Якщо будуть виявлені розбіжності між даними контролюючих органів і тим, що ви зможете документально підтвердити, контролюючий орган повинен провести перерахунок і видати вам нове податкове повідомлення.

Але платити граничну ставку в 2% від мінзарплати люди будуть тільки в цьому році (за 2015 р). А вже в наступному році податок може злегка підрости: 24 грудень 2015 року Верховна Рада прийняла закон №3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році”. Цим законом граничну ставку податку на нерухоме майно збільшили з 2% до 3% від розміру мінзарплати за 1 кв. м загальної площі. На сьогоднішній день ця сума становить 41,34 грн за 1 кв. м. Втім, це не означає, що у всіх регіонах люди будуть платити за зайві квадрати саме стільки: все залежить від рішення місцевої влади.

“Пільги для невеликих квартир і будинків залишаються: власники квартир до 60 кв. М і будинків до 120 кв. м (або будинку і квартири загальною площею до 180” квадратів “) податок не платять. А власники” хором “платять тільки за квадрати понад пільгової норми, – розповідає Наталія Зозуля. – тобто якщо людина є власником квартири загальною площею 80 кв. м, то податок він заплатить за 20 кв. м понад норму. Ну а якщо, наприклад, квартира приватизована двома людьми і право власності розділене між ними, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного, і платити податок не потрібно”.

Якщо ж мова йде про будинок, то “неоподатковуваної площі вважається площа і самого будинку, і інших об’єктів, що знаходяться з ним на одній ділянці – сараю, гаража і т. Д.”, – Нагадує Наталія Зозуля.

У новому законі є і ще один подарунок для власників великого житла: “З наступного року при наявності у власності платника податків об’єкта (або об’єктів) житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. М (для квартири) або 500 кв. М (для будинку ), сума податку збільшується на 25 тис. грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (або його частина) “, – говорить Катерина Гутгарц.

ХТО ПЛАТИТЬ. Розщедритися, згідно з розрахунками Міністерства фінансів, доведеться трохи – кількість об’єктів нерухомості, що підлягають оподаткуванню (без урахування “пільгової” площі), становить всього близько 349 тис. (Квартир і будинків) по всій країні. А усереднена житлова площа одного об’єкта господарювання в Україні (за даними Держкомстату) складає 56,6 кв. м і потрапляє в пільгову категорію.

Правда України

your ad here

відкрити 


Тепер акумулятор можна заряджати сотні тисяч разів і він буде працювати як новий

battery

Фахівці Каліфорнійського університету в Ірвіні винайшли акумулятор на основі золотого нанодроту. Його можна заряджати сотні тисяч разів і акумулятор буде працювати як новий.

Короткий термін служби акумуляторів – це головна проблема сучасних гаджетів. Тому в США винайшли батарею, яка не псується від великої кількості циклів зарядки.

Акумулятор смартфона або ноутбука стане довговічним і не втрачатиме своєї потужності. Цього досягли завдяки тому, що нанодроти в тисячі разів тонші від людської волосини. Це робить батареї довговічними.

Після роботи з усунення недоліків дослідникам вдалося зарядити і розрядити таку батарею 200 тис. разів без втрати потужності.

“Наші зусилля не пройшли марно: завдяки безлічі дослідів нам вдалося довести, що в батареї на основі нанодроту електрод має справді тривалий термін служби, і ми сподіваємося, що незабаром такі акумулятори стануть реальністю”, – говорить автор експерименту Ма Ле Таї.

Зазвичай акумулятори перестають функціонувати після того, як пройдуть 5-7 тис. циклів зарядки.

Правда України

your ad here

відкрити 


Станом на сьогоднішній день за межами України легально перебуває 5 млн українців

emigracia

Станом на сьогоднішній день за межами України легально перебуває 5 млн українців, і ця тенденція посилюється. У зв’язку з цим МЗС України робить все можливе, щоб Українці за кордоном відчували себе захищеними і отримували відповідну консульську допомогу.

Про це під час зустрічі з українською громадою в Варшаві в Українському домі заявив директор консульського департаменту МЗС України Андрій Сибіга.

“Сьогоднішня статистика говорить про те, що за кордоном легально перебувають близько 5 млн громадян України. Цифра вражає і вона має тенденцію до зростання”, – заявив Сибіга.

За словами дипломата, МЗС України робить все можливе, щоб українець за кордоном був повністю захищеним і відчував європейський цивілізований підхід до своїх потреб у разі необхідності надання допомоги або отриманні послуги з боку держави.

Сибіга також зазначив, що в даний час консульства України видають українцям за кордоном близько 70 тис. біометричних паспортів на рік. “У наступному році ми прогнозуємо оформлення за кордоном близько 100 тис. біометричних закордонних паспортів”, – зазначив він.

В цілому, уточнив Сибіга, в Україні вже видано 1,2 млн біометричних паспортів, а держава здатна видавати 2,5-3 млн біометричних паспортів на рік.

Сибіга зазначив, що оформлення закордонних паспортів є найбільш затребуваною консульською дією за кордоном, яка зараз здійснюється в штатному режимі в максимально спрощеному вигляді.

“Для отримання закордонного паспорта громадянину України за кордоном треба тільки пред’явити свій паспорт та документ, що підтверджує легальність перебування в країні. Всі бюрократичні перешкоди для громадян України зняті”, – констатував дипломат.

За його словами, найбільш інтенсивна консульська робота МЗС України за кордоном, а отже, і найбільша кількість українців, спостерігається в Італії, Іспанії, Португалії, Чехії, Росії, Німеччини та Польщі. Сибіга також зазначив, що поки найбільше українців проживає на території Росії.

Правда України

your ad here

відкрити 


На початку осені експерти прогнозують період турбулентності валютного ринку із сильним стрибком долара

strybok-dolara

В кінці літа – на початку осені експерти не виключають період турбулентності на валютному ринку, який може завершитися сильним стрибком долара.

Перша причина – сезонні фактори.

«Збільшиться активність імпортерів, почне оживати бізнес, будемо купувати газ, нафтопродукти, – вважає економіст Олександр Охріменко. – До того ж, НБУ може почати платити дивіденди (за 2014-15 роках) іноземним інвесторам – це підштовхне попит на валюту».

Ця модель, за прогнозами експертів, дасть у жовтні-листопаді курс 26-27 грн/$.

Друга причина для дестабілізації – низка факторів, які в сукупності можуть обвалити гривню до 30 грн/$. Це зменшення обсягів експорту, особливо агропродукції: коли квоти вже будуть вичерпані, а експортери захочуть притримати урожай до початку нового року (коли ціна на продукти підскочить).

Зростання тарифів на ЖКГ і газ підстьобне девальваційні процеси: «Людям потрібно буде більше готівки на руках, відповідно, потрібно підвищити реальний дохід. А позаяк реального зростання виробництва немає, відбудеться додаткова емісія гривневої маси (її підкріплять позикою в $1 млрд від США), – пояснив «Вістям» Андрій Вигиринський. – Ситуацію посилить індексація доходів громадян на 10%, яку проведуть у грудні».

Ще один надзвичайно важливий фактор – політична нестабільність, очікувана восени. Співрозмовники в опозиційних фракціях повідомили виданню про намір “розпочати” ситуацію в Раді.

«Звичайно, можна говорити про те, що ми досягли дна – але тільки якщо не буде загострення на Донбасі, ні дестабілізації суспільства.

«Розкачають» ситуацію – і продовжимо падати», – вважає аналітик Всеволод Степанюк.

Правда України

your ad here

відкрити