March 2019 - БРУСНИЧКА

ARCHIVES March 2019

Гривня дещо зміцніє щодо долара в понеділок – НБУ

Національний банк встановив курс гривні на понеділок 1 квітня. Офіційний курс становитиме 27,2 гривні за 1 долар США.

Курс гривні 29 березня становить 27,24 гривні за долар. Таким чином, згідно з даними НБУ, на початку квітня гривня дещо зміцнішає після кількатижневого падіння.

За даними профільного сайту «Мінфін», торги на міжбанку 29 березня почалися з курсу 27,21-27,26 гривень за долар. Протягом дня курс послабився до 27,26-27,31 гривень за долар.

Пікового значення 28,39 за курсом НБУ впродовж останніх місяців долар сягнув 30 листопада 2018 року. На 12 березня 2019 року офіційний курс становив 26,31 гривні, це найвищий курс гривні від липня 2018 року.

your ad here

відкрити 


Гривня втратила ще майже 17 копійок щодо долара – офіційний курс

Національний банк України встановив на 29 березня курс 27 гривень 24,87 копійки за долар США, послабивши українську валюту майже на 17 копійок. Регулятор продовжує відбивати тенденції, що спостерігаються на українському міжбанківському валютному ринку, не втручаючись у перебіг торгів.

Торги на міжбанку 28 березня розпочалися з рівнів 27 гривень 22 – 24 копійки, що значно вище за рівні закриття 27 березня (27,11 – 27,135), інформує профільний сайт «Мінфін». Упродовж сесії 28 березня значних коливань не було, підсумкові показники 27 гривень 23,5 – 26 копійок.

Свого пікового значення 28 гривень 39 копійок за курсом НБУ впродовж останнього року долар сягнув 30 листопада 2018 року. На 12 березня 2019 року офіційний курс становив 26 гривень 31 копійку, це найвищий курс гривні від липня 2018 року.

your ad here

відкрити 


Гривня втратила 10 копійок щодо долара – офіційний курс

Національний банк України встановив на 28 березня курс 27 гривень 8 копійок за долар США, послабивши українську валюту на 10 копійок. Регулятор відбив тенденції, що спостерігаються на українському міжбанківському валютному ринку, офіційний курс уперше цього тижня зафіксований на вищому за 27 гривень рівні.

Торги на міжбанку 27 березня розпочалися з рівнів 27 гривень 5 – 10 копійок, інформує профільний сайт «Мінфін». До кінця сесії долар посилився до рівнів 27 гривень 11 – 13,5 копійки.

Свого пікового значення 28 гривень 39 копійок за курсом НБУ впродовж останнього року долар сягнув 30 листопада 2018 року. На 12 березня 2019 року офіційний курс становив 26 гривень 31 копійку, це найвищий курс гривні від липня 2018 року.

your ad here

відкрити 


Монетизовані субсидії у березні отримали 3,4 млн домогосподарств – Мінсоцполітики

Монетизовані субсидії для оплати житлово-комунальних послуг у березні отримали 3,4 мільйона домогосподарств, а загальна сума виплат склала 5,7 мільярда гривень, повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, система монетизації запрацювала без збоїв, і зараз напрацьовується інструментарій для контролю за реальною оплатою комунальних послуг монетизованими коштами.

12 березня в Україні стартували виплати субсидій грішми, так звана монетизація. За словами віце-прем’єра Павла Розенка, середній розмір субсидії становить 1676 гривень.

На 2019 рік у проекті бюджету заплановано 55 мільярдів гривень на субсидії з комунальних послуг.

your ad here

відкрити 


Гривня втратила 9 копійок щодо долара – офіційний курс

Національний банк України встановив на 27 березня курс 26 гривень 98 копійок за долар США, послабивши українську валюту на 9 копійок. Регулятор відбив тенденції, що спостерігаються на українському міжбанківському валютному ринку.

Торги на міжбанку 26 березня відбувалися різноспрямовано, інформує профільний сайт «Мінфін». У першу годину торгів гривня посилилася до рівнів 26,87 – 26,90 за долар, але вже опівдні був зафіксований показник 27 гривень 2 – 5 копійок. Закрилися торги на рівні, дуже близькому до офіційного курсу – 26 гривень 95 – 98 копійок.

your ad here

відкрити 


У березні зросли пенсії майже 9 мільйонів українців – міністр

У березні зросли пенсії майже дев’ятьох мільйонів українців, повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева. Майже 2,2 мільйона пенсіонерів отримали одноразову доплату.

За його словами, мінімальне зростання пенсій – 100 гривень. Разом з тим збільшення на понад 1000 гривень отримали 2,45 мільйона пенсіонерів.

Індексація пенсій в Україні стартувала 1 березня. За даними Пенсійного фонду, кошти на підвищення пенсій вдалося отримати від розмитнення автівок на єврономерах. Одноразові пенсійні виплати розміром 2410 гривень отримують пенсіонери, які мають великий трудовий стаж, але пенсію нижчу за 1700 гривень.

Кількість пенсіонерів в Україні на 1 січня 2019 року становила майже 11,5 мільйонів.

your ad here

відкрити 


НБУ посилив гривню – всупереч тенденціям міжбанку

Національний банк України встановив на 26 березня курс 26 гривень 89 копійок за долар США, посиливши українську валюту на сім копійок щодо американської.

Такий офіційний курс не відбиває тенденцій, зафіксованих на міжбанківському валютному ринку 25 березня. Торги на міжбанку розпочалися з рівнів 26 гривень 85 – 90 копійок, а до кінця сесії досягли рівнів 26 гривень 94 – 97,5 копійки, інформує сайт «Мінфін».

Минулого тижня міжбанк формував тенденцію до зміцнення гривні, яку з незначним лагом відбивав НБУ. На початку нового тижня регулятор не поспішає фіксувати в офіційному курсі події на міжбанківському ринку.

your ad here

відкрити 


Долар опустився нижче від 27 гривень – НБУ

Національний банк України оприлюднив довідкове значення курсу гривні до долара США станом на 12:00. Регулятор відобразив тенденції міжбанківського ринку, зафіксувавши значення 26 гривень 98 копійок за долар.

На міжбанку зміцнення гривні триває: опівдні торги відбуваються на рівні 26 гривень 91 – 94 копійки, повідомляє сайт «Мінфін».

«Після масованого розігріву ринку за минулий тиждень і позиційних курсових війн першої половини цього тижня в останні два дні ринок активно розгортають у бік падіння котирувань. Спекулянти також грають «на пониження», і навіть готівковий ринок теж пішов на обережне зниження», – інформували аналітики перед початком торговельної сесії.

Офіційний курс на 22 березня НБУ встановив на рівні 27 гривень 25 копійок за долар.

your ad here

відкрити 


На міжбанку стрімко зміцнюється гривня

На українському міжбанківському валютному ринку відбувається стрімке посилення гривні. Станом на 11:00 торги відбуваються на рівні 26 гривень 97 копійок – 27 гривень 0 копійок за долар, повідомляє профільний сайт «Мінфін». Це на чверть гривні менше за офіційний курс, встановлений НБУ на 22 березня – 27 гривень 25 копійок.

«Торги по долару почалися зі зростання пропозиції валюти, що призводить до зниження котирувань. Багато учасників ринку очікують виходу НБУ з викупом надлишку пропозиції, що утримає курс від подальшого падіння», – вказують фахівці.

«Після масованого розігріву ринку за минулий тиждень і позиційних курсових війн першої половини цього тижня в останні два дні ринок активно розгортають в бік падіння котирувань. Спекулянти також грають «на пониження» і навіть готівковий ринок теж пішов на обережне зниження», – відзначає сайт «Мінфін».

your ad here

відкрити 


Суд у Лондоні заборонив «Газпрому» виводити активи з Англії та Нідерландів

У Англійському комерційному суді 15 березня пройшли слухання щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі між НАК «Нафтогаз України» та «Газпромом».

«Лондонський суд постановив, що примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу може бути проведене після рішення Апеляційного суду округу Свеа, за умови виконання «Газпромом» певних дій. Зокрема, суд обтяжив «Газпром» додатковими зобов’язаннями щодо неприховування та невиведення своїх активів із юрисдикцій Англії та Нідерландів. Крім того, «Газпром» зобов’язаний протягом 28 днів з моменту задоволення клопотання надати грошове забезпечення на рахунок суду чи ескроу-рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду», – повідомили 21 березня у «Нафтогазі».

Там додали, що останнє рішення не скасовує обов’язків «Газпрому» щодо неприховування активів та невиведення їх із території Англії.

«Якщо «Газпром» ухилятиметься від виконання ухвали Англійського комерційного суду, до нього будуть застосовані санкції у вигляді штрафів або притягнення до кримінальної відповідальності директорів чи інших посадовців «Газпрому». У свою чергу, «Нафтогаз» зможе безперешкодно продовжити виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Англії та Уельсу», – мовиться у повідомленні.

У «Нафтогазі» нагадали, що в Нідерландах триває процес щодо активів «Газпрому», що були «заморожені» на вимогу «Нафтогазу» в рамках запобіжного заходу. Рішення Англійського комерційного суду на це провадження не впливає.

У вересні 2018 року «Нафтогаз» подав заяву до нідерландського апеляційного суду щодо визнання та примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі. «Газпром» вирішив не захищатися, а його представники не з’явилися на усні слухання в січні. Рішення у цій справі очікується невдовзі, зазначили у корпорації.

your ad here

відкрити 


На міжбанку уповільнилося знецінення гривні

На українському міжбанківському валютному ринку триває знецінення гривні, хоча його темпи уповільнилися порівняно з показниками, що фіксувалися наприкінці минулого та в перший день поточного тижнів.

Національний банк України, відбиваючи події на міжбанку, станом на 12:00 21 березня встановив довідкове значення курсу на рівні 27 гривень 27 копійок за долар США, це приблизно на 10 копійок більше, ніж офіційний курс, встановлений на сьогодні.

Водночас упродовж сесії міжбанку пропозиція незначно перевищувала попит, і станом на 14:00 гривня дещо посилилася – торги зараз відбуваються на рівні 27 гривень 21–24 копійки за долар.

Фахівці з сайту «Мінфін» вказували на «завершення подій, що підтримували нацвалюту в останні дні – період податкових платежів у клієнтів та кінець сплати за куплені нерезидентами 19 березня ОВДП». Натомість на користь гривні працює фактор зниження ліквідності в банківській системі. «Коррахунки на ранок 21 березня знизилися майже на 5 мільярдів гривень — до 53,966 мільярда, що й не дивно після дня оплати за великі партії куплених ОВДП», – вказують аналітики.

your ad here

відкрити 


Disney придбала 21st Century Fox за 71 мільярд доларів

Компанія Walt Disney Company завершила процес купівлі кінокомпанії 21st Century Fox, за угодою заплативши за неї 71 мільярд доларів.

За домовленістю, Disney отримає кіностудію 20th Century Fox, телевізійні мережі National Geographic, Sky і FX, 30% частку стрімінгового сервісу Hulu, а також авторські права на мультсеріал «Сімпсони», фільми «Люди-X», «Аватар» та інших кінофраншизи.

В результаті угоди створять нову компанію New Fox, до якої ввійде мовленнєва компанія Fox Broadcasting, регіональні телестанції Fox TV, а також кабельні канали Fox Sports і Fox Newі.

Про намір Walt Disney Company викупити 21st Century Fox стало відомо наприкінці 2017 року.

your ad here

відкрити