ARCHIVES December 2020
З початку 2021-го 98% українських товарів матимуть доступ на ринок Великої Британії – Мінекономіки
Угода про вільну торгівлю з Великою Британією, ратифікована раніше Верховною Радою, надасть 98% української продукції доступ на британський ринок, заявляє 30 грудня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Як нагадують у відомстві, угода набуде чинності з 1 січня 2021 року.
«Зокрема, документ надасть вільний доступ на британський ринок для 98% української продукції, а з 2023 року для України буде лібералізовано ще 2%», – повідомляє Мінекономіки.
Пресслужба цитує міністра Ігоря Петрашка, який вказує, що угоду з Великою Британією Україні довелося узгоджувати і з Європейським Союзом. З 1 січня Сполучене королівство виходить з єдиного ринку Євросоюзу.
Читайте також: Країни-члени ЄС одностайно погодились схвалити торговельну угоду щодо Brexit
«Нам вдалося досягти хороших результатів, оскільки наші показники торгівлі з Євросоюзом не були змінені», – сказав Петрашко.
За оцінкою уряду, Угода покращить баланс і структуру двосторонньої торгівлі між Україною і Великою Британією.
Як зазначають у Мінекономіки, зараз відомство готується до укладення нових угод із Тунісом, Єгиптом, Йорданією, В’єтнамом, Індонезією та Китаєм.
16 грудня Верховна Рада підтримала ратифікацію «Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії».
Угоду про співробітництво, вільну торгівлю та стратегічн партнерство з Великою Британією підписав президент Володимир Зеленський під час офіційного візиту до Лондона в жовтні 2020 року.
…
your ad here
відкрити
Мінекономіки очікує скорочення економіки України на 3% у IV кварталі 2020 року
Міністерство розвитку економіки очікує скорочення економіки України на 3% у IV кварталі 2020 року, повідомив очільник відомства Ігор Петрашко.
«Ми вже почали бачити економічну стабілізацію… Падіння в третьому кварталі збереглося на рівні 3% ВВП й очікується 3% ВВП у четвертому кварталі», – сказав Петрашко.
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що валовий внутрішній продукт України у 2020 році скоротиться на 7,2%. Світовий банк очікує, що українська економіка скоротиться на 5,5%.
Українська влада при цьому очікує, що цьогоріч ВВП впаде на 4,8%.
…
your ad here
відкрити
Мінфін залучив понад 23 мільярда через розміщення ОВДП
Міністерство фінансів розмістило еквівалент 23,6 мільярда гривень через облігації внутрішньої державної позики. Про це йдеть в повідомленні відомства 29 грудня.
«За результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики 29 грудня 2020 року, до державного бюджету залучено 23 643 599 317,37 гривень (за курсом НБУ)», – повідомляє міністерства.
Мінфін здійснив вісім дорозміщень, дата погашення – з березня 2021 до лютого 2025 року. На ОВДП подали 117 заявок, задовольнили 107 із них. Середньозважена дохідність варіюється від 2,9% до 12,25%.
Читайте також: США можуть надати фінансову допомогу для відмови Києва від послуг Huawei – заступник держсекретаря
22 грудня Міністерство фінансів залучило через ОВДП до державного бюджету в еквіваленті 22 мільярди 209 мільйонів гривень.
Рекордне розміщення ОВДП, на суму понад 51 мільярд гривень, Міністерству фінансів України вдалося провести минулого тижня. Два тижні тому за такою ж процедурою до державного бюджету чиновники залучили майже 16 мільярдів гривень.
…
your ad here
відкрити
Уряд скасував перші 100 «пільгових» кіловат за електроенергію для населення і встановив єдиний тариф – 1,68 грн
Кабінет міністрів України з 1 січня скасовує до 31 березня 2021 року пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії у розмірі 0,9 грн/кВт-год і встановив єдиний тариф для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год.
Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в понеділок із доопрацюванням в Секретаріаті Кабінету міністрів.
«Проєкт Міненерго зі спецобов’язків на ринку електроенергії передбачає продовження з 1 січня до 31 березня 2021 року спецобов’язків, встановлення на період до 31 березня фіксованої ціни для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год із ПДВ та продаж «Енергоатомом» електроенергії у рамках ПСО за двосторонніми договорами «Гарантованому покупцеві» за ціною 150 грн/МВт-год», – заявив керівник Міненерго Юрій Вітренко.
За його словами, проєкт розроблений із метою забезпечення фінансової стабільності на ринку електроенергії наступного року та стійкої роботи енергетичних підприємств, задіяних у виконанні спецобов’язків, – «Енергоатому», «Укргідроенерго» та «Укренерго».
Вітренко наголосив, що наразі Міненерго спільно з НКРЕКП та учасниками ринку напрацьовує вдосконалений сценарій фінансового збалансування на ринку електроенергії.
Раніше українські побутові споживачі оплачували перші 100 кВт-год електроенергії за ціною 90 копійок за кіловат-годину, та 1 грн 68 коп за решту обсягу споживання за місяць.
…
your ad here
відкрити
Уряд відновив Мінагрополітики шляхом скасування його приєднання торік до Мінекономіки – Петрашко
Кабінет міністрів України на засіданні в понеділок ухвалив рішення про відновлення Міністерства аграрної політики шляхом скасування його приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства в 2019 році.
«Проєкт постанови пропонує скасувати рішення про організацію Міністерства аграрної політики та продовольства України шляхом його приєднання до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. По суті, це дає старт створенню нового міністерства аграрної політики», – повідомив міністр розвитку економіки Ігор Петрашко.
Читайте також: Представники «Слуги народу» анонсували ліквідацію низки міністерств
Мінагрополітики було приєднано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства урядовою постановою від 2 вересня 2019 року. Це рішення ухвалили у зв’язку з оптимізацією системи центральних органів виконавчої влади.
…
your ad here
відкрити
US Approves Delivery Drones Over Populated Areas
In the not-so-distant future, America’s evening skies could be filled with the buzzing sounds of delivery drones.On Monday, the Federal Aviation Administration (FAA) approved the use of delivery drones over populated areas at night. Many see the move as the next step to widespread adoption of drone deliveries.“The new rules make way for the further integration of drones into our airspace by addressing safety and security concerns,” FAA Administrator Steve Dickson said in a statement. “They get us closer to the day when we will more routinely see drone operations such as the delivery of packages.”Delivery companies like UPS and Amazon have been investing in the technology for years. Both companies have seen surging profits during the coronavirus pandemic as more Americans turn to home delivery for many items, including groceries.Alphabet’s Wing is also investing in drone technology.The FAA said the new regulations provide “an essential building block toward safely allowing more complex” drone operations. According to the new FAA rules, drones of more than a certain weight must have remote identification capabilities and be equipped with anti-collision lights. The FAA also said the drones cannot have any exposed rotating parts that could potentially injure a person.In some cases, the drones can be operated above moving vehicles “depending on the level of risk.” The new rules will become effective 60 days after they are published in the Federal Register next month.Despite the new regulations, Bloomberg reports it will still be years before delivery drones are widely used.
…
your ad here
відкрити
Голова НБУ пропонує скасувати податок із депозитів. Цю пропозицію не підтримує уряд
Голова Національного банку України Кирило Шевченко пропонує скасувати податок із депозитів, але цю пропозицію наразі відкинули урядовці. Про це керівник регулятора повідомив в інтерв’ю виданню «Економічна правда», оприлюдненому 28 грудня.
«Є досить стала дохідна база, і ми вважаємо, що цей податок можна скасувати. Він складається з 18% ПДФО (податку на доходи фізичних осіб – ред.) і 1,5% військового збору. Про військовий збір не йдеться: доки йде війна, його треба лишати. А от 18% ПДФО слід прибрати, зважаючи на те, що депозитні ставки і так низькі. Ми пропонували це Мінфіну та уряду в законі про бюджет. Це не було враховано. Наступного року будемо продовжувати роботу в цьому напрямку», – обіцяє голова НБУ.
Податок на доходи з депозитів є одним із найновіших у податковій системі України. Він був запроваджений у 2014 році. Тоді ситуація з надходженнями до державного бюджету «була просто жахливою», твердить Кирило Шевченко.
…
your ad here
відкрити
НБУ не погодив продаж громадянину Білорусі українського «БТА Банку» через санкції
Національний банк України відмовився погоджувати громадянину Білорусі Мікалаю Варабью купівлю 100% української філії «БТА Банк». Про це регулятор повідомив 28 грудня за результатами розгляду Комітету з питань нагляду і регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем НБУ.
«Вищезазначене рішення прийняте в зв’язку з тим, що ділова репутація заявника не є бездоганною. Так, 17 грудня 2020 року рішенням Ради ЄС № 2020/2130 Мікалая Варабья віднесено до переліку осіб, до яких застосовано персональні обмеження (санкції). Відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку застосування санкцій до особи є підставою втрати нею бездоганної ділової репутації протягом строку дії санкцій та трьох років після їх скасування», – повідомляє центробанк.
Читайте також: Рожкова та Сологуб оскаржують догани Ради НБУ в Окружному адмінсуді Києва
Іншою причиною в НБУ назвали те, що заявник не подав достатніх документів та інформації, які б підтверджували відповідність його фінансового стану та джерел коштів вимогам українського законодавства.
За інформацією білоруської служби Радіо Свобода, Микола Воробей – білоруський бізнесмен, власник компаній «Інтерсервіс», «Нафтобітумний завод», реалізує проєкти в галузі оптової торгівлі нафтопродуктами, його пов’язують з Олександром Лукашенком.
Раніше Антимонопольний комітет України дозволив громадянину Білорусі отримати контроль над більшою часткою українського «БТА Банку».
Український «БТА Банк» заснований 1992 року. Він належить казахстанському банку «БТА», власником якого є казахстанський підприємець та інвестор Кенес Ракішев.
…
your ad here
відкрити
Долар подешевшав на міжбанку, але зріс за курсом НБУ
На українському міжбанківському валютному ринку упродовж сесії 28 грудня тренд кілька разів змінювався, але в підсумку гривня дещо посилилася відносно долара США.
За даними Finance.ua, торги розпочалися на рівні 28 гривень 37,5–40 копійок за долар, і після падіння до 28 гривень 29–31,5 копійки котирування до 12:00 знову повернулися до 28 гривень 38–40 копійок, але до завершення сесії повернулися до 28 гривень 29–31,5 копійки за долар.
«Торги по долару проходять при невеликому перевищенні попиту на валюту на фоні низького рівня пропозиції. Відчувається ефект п’ятничного заходу відшкодувань ПДВ експортерам», – відзначали експерти сайту «Мінфін» опівдні.
Згодом вони ж відзначали: «Торги по долару активні ближче до обіду. Вийшло декілька великих продавців валюти, що на тлі досить стриманого попиту призводить до просідання котирувань».
Національний банк України встановив на 29 грудня курс 28 гривень 37 копійок за долар, це на 2 копійки більше за офіційний курс на сьогодні.
…
your ad here
відкрити
У Раді розробили законопроєкт про підтримку виробництва промислового обладнання в Україні – Гетманцев
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю Радіо Свобода заявив про напрацьований на сьогодні законопроєкт про підтримку виробництва промислового обладнання в Україні.
«Ми на сьогодні вже розробили законопроєкт на нашому саме комітеті, спрямований саме на підтримку, от якраз тут за рахунок зниженої ставки ПДВ, виробництва обладнання в Україні. Бо нам необхідне обладнання. Ввезення обладнання з-за кордону, яке не виробляється в Україні, і виробництво, реалізація обладнання тут. Бо у нас від 60% до 80% зношення основних засобів. Ми не конкуруємо з усією Європою зараз. З Білоруссю ми не конкуруємо. Бо у нас таке зношення основних засобів. Ми вже ухвалили норму про прискорену амортизацію, коли вартість основного засобу, що придбав підприємець, він може списати за два роки, а не чекати 10 років, як це було раніше», – розповів Гетманцев.
Він визнав, що «в проєкті бюджету на 2021 рік не так багато є програм, які спрямовані саме на розвиток промисловості».
«І це було одним із наших як Верховної Ради зауважень до проєкту цього бюджету», – додав він.
В липні у Верховній Раді був ухвалений в першому читанні законопроєкт про зміни до закону «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості, який серед іншого, передбачає, що у публічних закупівлях хоча б частина товару має бути вироблена в Україні.
В пояснювальній записці до законопроєкту вказувалось, що за підсумками 2019 року виробництво промислової продукції в Україні знизилось на 1,9% до попереднього року. «Негативна тенденція продовжилась у 2020 році – за підсумками січня – квітня 2020 року виробництво скоротилось на 7,9% до аналогічного періоду попереднього року. Якщо така динаміка збережеться до кінця року, то забезпечити обсяги виробництва рівня 2019 року буде можливо лише наприкінці 2023 року», вказували ініціатори законопроєкту.
…
your ad here
відкрити
Через «касові апарати у смартфоні» видали вже до 100 мільйонів чеків – Гетманцев
За майже п’ять місяців роботи в Україні програмних РРО (реєстраторів розрахункових операцій) кількість виданих підприємцям чеків через смартфони сягає 100 мільйонів, заявив в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода депутат від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Він переконує, що реєстрація транзакцій через смартфон є зручною, доступною, не потребує для підприємців додаткових витрат.
«Щодо програмного РРО, то я вам скажу просто – це програма, звичайний додаток до телефону, який ти можеш скачати із сайту Податкової. На кшталт додатку «Дії». Встановити на смартфон і через смартфон, через камеру проводити облік усіх операцій, які є. Це безоплатно. Це вже працює з 1 серпня. У мене інформація десь 3 тижні тому – більш ніж 80 мільйонів, я думаю, що вже ми до 100 мільйонів підходимо чеків, які видані через ось такі смартфони», – сказав Гетманцев.
Він вважає, що це «працює нормально», і нічого складного в обліку цих операцій фізичною особою-підприємцем немає.
«Ніяких додаткових витрат немає. Ніяких бухгалтерів, ІТішників не треба наймати. Так само, як не наймають їх за кордоном, в інших країнах. Але працювати «вбілу» – це наш обов’язок. Ми з вами подорожуємо Європою, наприклад. Ми бачимо ті сервіси державні, які там надають», – заявив Данило Гетманцев.
З 1 серпня 2020 року українські підприємці можуть замість традиційних касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій – РРО) застосовувати програмні касові апарати (програмні РРО). Програмний РРО від Податкової можна скачати на смартфон, комп’ютер або інший пристрій, який має операційну Android чи Windows і під’єднаний до інтернету.
Критики обов’язкової фіскалізації бізнесу фізичних осіб-підприємців, зокрема, представники руху #SaveФОП зауважують, що проблема безкоштовних РРО – нібито обмеженість кількості позицій, які можна занести в «касовий апарат у смартфоні». Водночас не всі ФОПи мають смартфони. Також деякі підприємці, які займаються торгівлею, наприклад, на ринках, позбавлені доступу до електрики, тому смартфони у них розряджаються.
Повністю Суботнє інтерв’ю з головою парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим читайте на сайті Радіо Свобода та дивіться на YouTube-сторінці Радіо Свобода.
…
your ad here
відкрити
Pandemic Helper? Technology Succeeds, Falls Short During the Crisis
People around the world turned to technology to help them get through the pandemic, but in some key ways tech fell short. Michelle Quinn reports.Videographer: Deana Mitchell, Matt Dibble
…
your ad here
відкрити