Українські та світові новини економіки і бізнесу - БРУСНИЧКА

Розділ: Економіка

українські та світові новини економіки і бізнесу

МВФ схвалив зміну правил, яка відкриває шлях до нової кредитної програми для України

У заяві фонду зазначено, що зміни в його політиці фінансових гарантій будуть застосовуватися до країн, які зазнають «екзогенних потрясінь, які перебувають поза контролем влади країни та сфери її економічної політики»

your ad here

відкрити 


Постачальники харчів для армії закуповують продукти вдвічі-втричі дешевше, ніж продають їх Міноборони – «Схеми»

Більшість постачальників частково знизили вартість у каталогу на продукти для армії після скандалу, хоча по багатьох ключових позиціях вони все одно залишаються вищими, ніж у роздрібних мережах

your ad here

відкрити 


Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 25%

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних, повідомила у четвер пресслужба регулятора.

Згідно з повідомленням, рішення ухвалили «для забезпечення подальшого зниження інфляції, захисту гривневих заощаджень від інфляційного знецінення та підтримання курсової стабільності».

Очільник НБУ Андрій Пишний заявив, що потенціал ставки «ще не вичерпаний, як і можливості банківської системи забезпечити відчутніший відгук».

За його словами, з 7 квітня запроваджується тримісячний депозитний сертифікат під облікову ставку з прив’язкою обсягів до динаміки залучення банком депозитів населення від трьох місяців.

«Водночас ми знизимо ставку за депсертифікатами овернайт, щоб збільшити стимули для банків конкурувати за вкладників, а не покладатися виключно на дохідність цього інструменту НБУ. Зараз вона 23%, але з 7 квітня – буде 20%», – зазначив Пишний.

Облікова ставка – один із головних інструментів, за допомогою якого Національний банк встановлює для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених і розміщених грошових коштів на відповідний період.

your ad here

відкрити