Порошенко схвалив подальший мораторій на продаж сільгоспземель в Україні - БРУСНИЧКА

Порошенко схвалив подальший мораторій на продаж сільгоспземель в Україні

Президент України Петро Порошенко підписав закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні до 2020 року. Як йдеться на сайті Верховної Ради, 4 лютого документ був повернутий з підписом президента.

«Перед запровадженням в Україні обігу земель сільськогосподарського призначення спершу необхідно напрацювати та ухвалити законодавчу базу щодо формування розвинутої мережі фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації», – йдеться у пояснювальній записці до закону про продовження мораторію на продаж землі. 

Наприкінці січня Мінекономрозвитку пропонувало президентові Петру Порошенку ветувати закон про мораторій на продаж сільгоспземлі. У відомстві заявляли, що відсутність ринку завдає шкоди не тільки економіці, а й самим власникам земельних паїв, які здають свої ділянки в оренду за заниженою ціною.

Відкриття ринку землі підтримують західні організації, зокрема Міжнародний валютний фонд і Європейський суд із прав людини.

17 січня Верховна Рада не підтримала скасування чергового річного продовження мораторію на продаж землі. Попередня заборона на продаж землі діяла до 1 січня 2019 року.

VPN

коментарі: